NPR (8.x-1.0) - en to fr translation catalogue (32 entries)

en: Body
fr: Corps

en: Subscribe
fr: S'abonner

en: On
fr: Activé

en: Tags
fr: Étiquettes

en: Categories
fr: Catégories

en: Link
fr: Lien

en: Settings
fr: Paramètres

en: Help
fr: Aide

en: Image settings
fr: Paramètres d'image

en: Program
fr: Programme

en: Teaser
fr: Accroche

en: Date format
fr: Format de date

en: Off
fr: Désactivé

en: Promoted to front page
fr: Promu en page d'accueil

en: Width
fr: Largeur

en: Provider
fr: Fournisseur

en: Duration
fr: Durée

en: Node settings
fr: Paramètres des nœuds

en: Caption
fr: Légende

en: Subtitle
fr: Sous-titre

en: Series
fr: Série

en: Vocabulary settings
fr: Paramètres de vocabulaire

en: Producer
fr: Producteur

en: Short Title
fr: Titre court

en: Image Type
fr: Type d'image

en: Primary
fr: Primaire

en: API Settings
fr: Paramètres de l'API

en: Slug
fr: identifiant machine

en: Provider URL
fr: URL du fournisseur

en: Format: @display
fr: Format : @display

en: The width of the image in pixels.
fr: La largeur de l'image en pixels.

en: Thumbnail (100×100)
fr: Vignette (100x100)
