NPR (8.x-1.0) - en to ur translation catalogue (8 entries)

en: Body
ur: متن

en: Type
ur: قِسم

en: Subscribe
ur: رکنیت حاصل کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Categories
ur: زمرہ جات

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Date format
ur: تاریخ کا فارمیٹ

en: Provider
ur: سہولت کار
