NTH Mobile (1.0.1) - en to hi translation catalogue (21 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Content
hi: सामग्री

en: Author
hi: लेखक

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Message
hi: संदेश

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Access
hi: पहुंच

en: View
hi: देखें

en: Updated
hi: अद्यतित

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: Authored on
hi: कब लिखा गया

en: Changed
hi: बदल गया

en: Failed
hi: असफल हुआ

en: Draft
hi: प्रारूप
