NTH Mobile (1.0.1) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Content
id: Konten

en: Author
id: Penulis

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Message
id: Pesan

en: Settings
id: Pengaturan

en: Save
id: Simpan

en: Access
id: Akses

en: View
id: Lihat

en: Event
id: Acara

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Created
id: Dibuat

en: Session ID
id: ID Sesi

en: Message type
id: Tipe pesan

en: Price
id: Harga

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Pending
id: Tertunda

en: Changed
id: Berubah

en: Failed
id: Gagal

en: Keyword
id: Kata Kunci

en: Report
id: Laporkan

en: Draft
id: Konsep
