NTH Mobile (1.0.1) - en to ar translation catalogue (25 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Content
ar: المحتوى

en: Author
ar: المؤلف

en: Description
ar: الوصف

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Edit
ar: تحرير

en: Message
ar: الرسالة

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Save
ar: حفظ

en: Access
ar: الوصول

en: View
ar: عرض

en: Event
ar: الحدث

en: Updated
ar: التحديث

en: ID
ar: المعرف ID

en: Created
ar: الإنشاء

en: Price
ar: السعر

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Pending
ar: معلّق

en: Changed
ar: تم التغير

en: Failed
ar: فشل

en: Keyword
ar: كلمة مفتاحيّة

en: Draft
ar: مسودة
