NTH Mobile (1.0.1) - en to fa translation catalogue (28 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Content
fa: محتوا

en: Author
fa: نویسنده

en: Description
fa: شرح

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Edit
fa: ویرایش

en: Message
fa: پیغام

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Save
fa: ذخیره

en: Access
fa: دسترسی

en: View
fa: مشاهده

en: Event
fa: رویداد

en: Updated
fa: به‌روز

en: ID
fa: شناسه

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Message type
fa: نوع پیغام

en: Price
fa: قیمت

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Pending
fa: معلق

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Failed
fa: ناموفق

en: Keyword
fa: کلید واژه

en: Report
fa: گزارش

en: Draft
fa: پیش نویس

en: Message ID
fa: شناسه پیغام
