NTH Mobile (1.0.1) - en to fr translation catalogue (30 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Content
fr: Contenu

en: Author
fr: Auteur

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Edit
fr: Modifier

en: Settings
fr: Paramètres

en: Save
fr: Enregistrer

en: Access
fr: Accès

en: View
fr: Voir

en: Event
fr: Évènement

en: Updated
fr: Mis à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Session ID
fr: Identifiant de session

en: Message type
fr: Type de message

en: Price
fr: Prix

en: Submission URL
fr: URL de soumission

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Pending
fr: En attente

en: Changed
fr: Modifié

en: Failed
fr: Échec

en: Keyword
fr: Mot-clé

en: Report
fr: Rapport

en: The configuration has been updated.
fr: La configuration a été mise à jour.

en: Delivered
fr: Livré

en: Draft
fr: Brouillon

en: Message ID
fr: Identifiant (ID) du message
