Null Dates (1.0.0-beta1) - en to de translation catalogue (19 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Content
de: Inhalt

en: Type
de: Typ

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Message
de: Benachrichtigung

en: Label
de: Beschriftung

en: View
de: Ansicht

en: Created
de: Erstellt

en: days
de: Tag(e)

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Activity
de: Aktivität

en: Changed
de: Geändert

en: Machine name
de: Systemname

en: Days of the week
de: Wochentage

en: Activity types
de: Aktivitätstypen

en: The time that the entity was created.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Entität.

en: The time that the entity was last edited.
de: Der letzte Aktualisierungszeitpunkt der Entität.

en: content @type: deleted @label.
de: Inhalt @type: @label wurde gelöscht.

en: Restriction type
de: Art der Einschränkung
