Null Dates (1.0.0-beta4) - en to id translation catalogue (12 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Content
id: Konten

en: Type
id: Jenis

en: Message
id: Pesan

en: Name
id: Nama

en: View
id: Lihat

en: Created
id: Dibuat

en: days
id: hari

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Activity
id: Aktifitas

en: Changed
id: Berubah

en: Machine name
id: Nama mesin
