Number Double (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Number
it: Numero

en: Default
it: Predefinito

en: Maximum
it: Massimo

en: Unformatted
it: Non formattato

en: Minimum
it: Minimo

en: Decimal marker
it: Simbolo decimale

en: Decimal point
it: Virgola decimale

en: Comma
it: Virgola

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
it: Valore minimo permesso in questo campo. Lasciare vuoto per nessun valore minimo.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
it: Valore massimo permesso in questo campo. Lasciare vuoto per nessun valore massimo.
