Number Double (8.x-1.1) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Number
pt: Número

en: Default
pt: Predefinido

en: Maximum
pt: Máximo

en: Unformatted
pt: Sem formato

en: Minimum
pt: Mínimo

en: Decimal marker
pt: Separador decimal

en: Decimal point
pt: Ponto decimal

en: Comma
pt: Vírgula

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
pt: O valor mínimo que devia ser permitido neste campo.
    Deixar vazio para não ter mínimo.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
pt: O limite máximo permitido para este campo.
    Deixe em branco para sem limite.
