Number Double (8.x-1.2) - en to hu translation catalogue (9 entries)

en: Number
hu: Szám

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Unformatted
hu: Formázatlan

en: Double
hu: Dupla

en: Decimal marker
hu: Decimális jelölő

en: Decimal point
hu: Tizedespont

en: Comma
hu: Vessző

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
hu: A legkisebb megengedett érték a mezőben. Üresen hagyandó, ha nincs alsó korlát.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
hu: A mező legnagyobb megengedett értéke. Üresen hagyva nincs korlátozás.
