Number Double (8.x-1.5) - en to ru translation catalogue (11 entries)

en: Number
ru: Число

en: Default
ru: По умолчанию

en: Maximum
ru: Максимум

en: Unformatted
ru: Без форматирования

en: Double
ru: Удвоить

en: Minimum
ru: Минимум

en: Decimal marker
ru: Разделитель целой и дробной части

en: Decimal point
ru: Десятичная точка

en: Comma
ru: Запятая

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
ru: Минимальное значение поля. Если ограничение вводить не нужно, то оставьте это поле незаполненным.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
ru: Максимальное значение поля. Если ограничение вводить не нужно, то оставьте это поле незаполненным.
