Number Double (8.x-1.5) - en to uk translation catalogue (11 entries)

en: Number
uk: Число

en: Default
uk: Базово

en: Maximum
uk: Максимум

en: Unformatted
uk: Неформатоване

en: Double
uk: Подвійний

en: Minimum
uk: Мінімум

en: Decimal marker
uk: Позначка десяткового числа

en: Decimal point
uk: Крапка

en: Comma
uk: Кома

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
uk: Найменше значення, яке дозволене в цьому полі. Якщо мінімуму не потрібно, залиште поле порожнім.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
uk: Найбільше значення, яке дозволене в цьому полі. Якщо максимуму не потрібно, залиште поле порожнім.
