Number To Word (FieldFormatter) (1.0.2) - en to he translation catalogue (35 entries)

en: Prefix
he: קידומת

en: Suffix
he: סיומת

en: Language
he: שפה

en: Field
he: שדה

en: Arabic
he: ערבית

en: English
he: אנגלית

en: French
he: צרפתית

en: Italian
he: איטלקית

en: Spanish
he: ספרדית

en: Space
he: רווח

en: Bulgarian
he: בולגרית

en: Czech
he: צ'כית

en: Danish
he: דנית

en: Dutch
he: הולנדית

en: German
he: גרמנית

en: Hungarian
he: הונגרית

en: Indonesian
he: אינדונזית

en: Polish
he: פולנית

en: Romanian
he: רומנית

en: Russian
he: רוסית

en: Slovak
he: סלובקית

en: Swedish
he: שוודית

en: Turkish
he: טורקית

en: Lithuanian
he: ליטבאית

en: Capitalize first letter
he: הפוך אות ראשונה לרישית

en: Azerbaijani
he: אזרביג'נית

en: Estonian
he: אסטונית

en: Persian
he: פרסית

en: Georgian
he: גו'רגית

en: Latvian
he: לטבית

en: Malay
he: מלאית

en: Albanian
he: אלבנית

en: Turkmen
he: טורקמנית

en: Ukrainian
he: אוקראינית

en: Yoruba
he: יורובה
