Number To Word (FieldFormatter) (1.0.2) - en to it translation catalogue (35 entries)

en: Prefix
it: Prefisso

en: Suffix
it: Suffisso

en: Language
it: Lingua

en: Field
it: Campo

en: Arabic
it: Arabo

en: English
it: Inglese

en: French
it: Francese

en: Italian
it: Italiano

en: Spanish
it: Spagnolo

en: Space
it: Spazio

en: Bulgarian
it: Bulgaro

en: Czech
it: Ceco

en: Danish
it: Danese

en: Dutch
it: Olandese

en: German
it: Tedesco

en: Hungarian
it: Ungherese

en: Indonesian
it: Indonesiano

en: Polish
it: Polacco

en: Romanian
it: Rumeno

en: Russian
it: Russo

en: Slovak
it: Slovacco

en: Swedish
it: Svedese

en: Turkish
it: Turco

en: Lithuanian
it: Lituano

en: Comma (,)
it: Virgola (,)

en: Capitalize first letter
it: Prima lettera maiuscola

en: Azerbaijani
it: Azero

en: Estonian
it: Estone

en: Persian
it: Persiano

en: Georgian
it: Georgiano

en: Latvian
it: Lettone

en: Malay
it: Malese

en: Albanian
it: Albanese

en: Turkmen
it: Turcmeno

en: Ukrainian
it: Ucraino
