Number To Word (FieldFormatter) (1.0.2) - en to ru translation catalogue (36 entries)

en: Prefix
ru: Префикс

en: Suffix
ru: Суффикс

en: Language
ru: Язык

en: Field
ru: Поле

en: Arabic
ru: Арабский

en: English
ru: Английский

en: French
ru: Французский

en: Italian
ru: Итальянский

en: Spanish
ru: Испанский

en: Space
ru: Пробел

en: Bulgarian
ru: Болгарский

en: Czech
ru: Чешский

en: Danish
ru: Датский

en: Dutch
ru: Голландский

en: German
ru: Немецкий

en: Hungarian
ru: Венгерский

en: Indonesian
ru: Индонезийский

en: Polish
ru: Польский

en: Romanian
ru: Румынский

en: Russian
ru: Русский

en: Slovak
ru: Словацкий

en: Swedish
ru: Шведский

en: Turkish
ru: Турецкий

en: Lithuanian
ru: Литовский

en: Comma (,)
ru: Запятая (,)

en: Capitalize first letter
ru: Первая буква заглавная

en: Azerbaijani
ru: Азербайджанский

en: Estonian
ru: Эстонский

en: Persian
ru: Персидский

en: Georgian
ru: Грузинский

en: Latvian
ru: Латышский

en: Malay
ru: Малайский

en: Albanian
ru: Албанский

en: Turkmen
ru: Туркменский

en: Ukrainian
ru: Украинский

en: Yoruba
ru: Йоруба
