Nuxtify (1.0.0-alpha6) - en to it translation catalogue (40 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Content
it: Contenuto

en: On
it: Acceso

en: Search
it: Cerca

en: Image
it: Immagine

en: Taxonomy term
it: Termine della tassonomia

en: Help
it: Aiuto

en: Icon
it: Icona

en: User
it: Utente

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Page
it: Pagina

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Off
it: Spento

en: Header
it: Intestazione

en: Published
it: Pubblicato

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: Anonymous
it: Anonimo

en: Front page
it: Prima pagina

en: Anonymous user
it: Utente anonimo

en: Global
it: Globale

en: Subtitle
it: Sottotitolo

en: Authenticated user
it: Utente autenticato

en: Administrator
it: Amministratore

en: Dutch
it: Olandese

en: Paragraph
it: Paragrafo

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: First sidebar
it: Prima barra laterale

en: Textarea
it: Area di testo

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Full content
it: Contenuto completo

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Paragraphs
it: Paragrafi

en: Access denied. You must log in to view this page.
it: Accesso negato. Devi effettuare il login per vedere questa pagina.

en: Primary admin actions
it: Azioni di amministrazione principali

en: Basic HTML
it: HTML di base
