OAuth2 Client (4.0.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (10 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: Description
oc: Descripcion

en: Disable
oc: Desactivar

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Password
oc: Senhal

en: Label
oc: Etiqueta

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Machine name
oc: Nom sistèma
