OAuth2 Client (4.0.2) - en to nl translation catalogue (17 entries)

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Description
nl: Beschrijving

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Client ID
nl: Klant-ID

en: - Please select -
nl: - Selecteer -

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Key module
nl: Key-module

en: Credential provider
nl: Aanbieder van inloggegevens

en: Local storage
nl: Lokale opslag

en: Stored locally
nl: Lokaal opgeslagen

en: Managed by the Key module
nl: Beheerd door de Key-module

en: Select a stored Key
nl: Selecteer een opgeslagen sleutel

en: Select the key you have configured to hold the Oauth credentials.
nl: Selecteer de sleutel die de OAuth-referenties bevat.

en: Unable to obtain an OAuth token. The error message is: @message
nl: Kan geen OAuth-token verkrijgen. De foutmelding is: @message
