OAuth2 Client (4.0.4) - en to de translation catalogue (20 entries)

en: Username
de: Benutzername

en: Description
de: Beschreibung

en: Disable
de: Deaktivieren

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Password
de: Passwort

en: Label
de: Beschriftung

en: Client ID
de: Client-ID

en: - Please select -
de: - Bitte auswählen -

en: Machine name
de: Systemname

en: Client secret
de: Client-Geheimnis

en: Key module
de: Key-Modul

en: Oauth2 Client
de: Oauth2 Kunde

en: Credential provider
de: Zugangsdatenanbieter

en: Local storage
de: Lokal gespeichert

en: Managed by the Key module
de: Vom Key-Modul verwaltet

en: Select a stored Key
de: Gespeicherten Key auswählen

en: Save and request token
de: Speichern und Token anfordern

en: Edit an oauth2 client
de: OAuth2-Client bearbeiten

en: Client Settings: <em>@name</em>
de: Client-Einstellungen: <em>@name</em>
