OAuth2 Client (4.1.3) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Status
it: Stato

en: Username
it: Nome utente

en: Description
it: Descrizione

en: Disable
it: Disattiva

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Label
it: Etichetta

en: Machine name
it: Nome ad uso interno
