OAuth2 Server (8.x-1.0-beta3) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Type
id: Jenis

en: Subject
id: Judul

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Edit
id: Sunting

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Default
id: Bawaan

en: Advanced settings
id: Pengaturan lanjutan

en: User
id: Pengguna

en: Client ID
id: ID Klien

en: Code
id: Kode

en: Public Key
id: Kunci Publik

en: Expires
id: Kadaluarsa

en: Server name
id: Nama server

en: Add server
id: Tambahkan server

en: Clients
id: Klien

en: Machine-readable name
id: Nama terbaca mesin
