OAuth Clients (1.0.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (25 entries)

en: Body
nl: Inhoud

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Email notification
nl: E-mailmelding

en: Description
nl: Beschrijving

en: Email notifications
nl: E-mailmeldingen

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Edit
nl: Bewerken

en: Types
nl: Soorten

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Save
nl: Opslaan

en: User
nl: Gebruiker

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Active
nl: Actief

en: Client ID
nl: Klant-ID

en: Notifications
nl: Meldingen

en: Pending
nl: In afwachting

en: Scope
nl: Bereik

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Authentication
nl: Authenticatie

en: Client
nl: Afnemer

en: Notification settings
nl: Notificatie instellingen

en: Clients
nl: Afnemers
