OAuth Clients (1.0.0-alpha3) - en to fr translation catalogue (43 entries)

en: Body
fr: Corps

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Subject
fr: Objet

en: Email notification
fr: Notification par courriel

en: Email notifications
fr: Notifications par courriel

en: Enabled
fr: Activé

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Default
fr: Par défaut

en: Updated
fr: Mis à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: User
fr: Utilisateur

en: Created
fr: Créé

en: All
fr: Tout

en: Active
fr: Actif

en: Client ID
fr: Identifiant (ID) de client

en: Owner
fr: Propriétaire

en: Sort by
fr: Trier par

en: Created date
fr: Date de création

en: Pending
fr: En attente

en: Scope
fr: Étendue

en: Changed
fr: Modifié

en: Authentication
fr: Authentification

en: Apply
fr: Appliquer

en: Offset
fr: Décalage

en: Account
fr: Compte

en: Rejected
fr: Rejeté

en: Notification settings
fr: Paramètres de notification

en: Requests
fr: Requêtes

en: Delete request
fr: Supprimer la demande

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Changed date
fr: Date de modification

en: Admin page
fr: Page d'administration

en: Name or email contains
fr: Nom ou courriel contenant
