OAuth Clients (1.0.0-alpha3) - en to hi translation catalogue (37 entries)

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Subject
hi: विषय

en: Email notification
hi: ईमेल अधिसूचना

en: Description
hi: उल्लेख

en: Email notifications
hi: ईमेल सूचनाएं

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Types
hi: प्रकार

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Updated
hi: अद्यतित

en: ID
hi: आईडी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Created
hi: निर्मित

en: All
hi: सभी

en: Active
hi: सक्रिय

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Client ID
hi: ग्राहक ID

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Created date
hi: रचना तिथि

en: Changed
hi: बदल गया

en: Authentication
hi: प्रमाणीकरण

en: Apply
hi: लागू करें

en: Account
hi: खाता

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: Name or email contains
hi: नाम या ईमेल में है
