OAuth Clients (1.0.0-alpha3) - en to hu translation catalogue (49 entries)

en: Body
hu: Törzs

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Subject
hu: Tárgy

en: Email notification
hu: Email értesítés

en: Description
hu: Leírás

en: Email notifications
hu: Email értesítések

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Types
hu: Típusok

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Updated
hu: Frissítve

en: ID
hu: Azonosító

en: User
hu: Felhasználó

en: Created
hu: Létrehozva

en: All
hu: Mind

en: Active
hu: Aktív

en: Page
hu: Oldal

en: Desc
hu: Csökk

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Notifications
hu: Értesítések

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Created date
hu: Létrehozás dátuma

en: Pending
hu: Függőben

en: Scope
hu: Hatókör

en: Changed
hu: Módosítva

en: Authentication
hu: Azonosítás

en: Client
hu: Ügyfél

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Offset
hu: Eltolás

en: Account
hu: Saját adatok

en: Notification settings
hu: Értesítési beállítások

en: Clients
hu: Ügyfelek

en: Delete request
hu: Kérés törlése

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Grant types
hu: Engedélytípusok

en: Changed date
hu: Módosítás dátuma

en: Asc
hu: Növ

en: Admin page
hu: Admin oldal

en: Name or email contains
hu: Név vagy e-mail tartalmazza
