OAuth Clients (1.0.0-alpha3) - en to id translation catalogue (41 entries)

en: Body
id: Isi

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Subject
id: Judul

en: Email notification
id: Email pemberitahuan

en: Description
id: Deskripsi

en: Email notifications
id: Email pemberitahuan

en: Enabled
id: Aktif

en: Types
id: Jenis

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Updated
id: Diperbaharui

en: User
id: Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: Active
id: Aktif

en: Page
id: Halaman

en: Client ID
id: ID Klien

en: Owner
id: Pemilik

en: Notifications
id: Notifikasi

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Created date
id: Tanggal pembuatan

en: Pending
id: Tertunda

en: Scope
id: Lingkup

en: Changed
id: Berubah

en: Authentication
id: Autentikasi

en: Client
id: Klien

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Account
id: Keanggotaan

en: Notification settings
id: Pengaturan notifikasi

en: Clients
id: Klien

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Changed date
id: Tanggal diubah

en: Asc
id: Urutan turun

en: Name or email contains
id: Nama atau email mengandung
