OAuth Clients (1.0.0-alpha3) - en to it translation catalogue (42 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Subject
it: Oggetto

en: Email notification
it: Email di notifica

en: Description
it: Descrizione

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Types
it: Tipi

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Updated
it: Aggiornato

en: User
it: Utente

en: Created
it: Creato

en: All
it: Tutti

en: Active
it: Attivo

en: Page
it: Pagina

en: Desc
it: Disc

en: Owner
it: Proprietario

en: Notifications
it: Notifiche

en: Sort by
it: Ordina per

en: Created date
it: Data creazione

en: Pending
it: In sospeso

en: Scope
it: Portata

en: Changed
it: Modificato

en: Authentication
it: Autenticazione

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: Account
it: Profilo

en: Notification settings
it: Impostazioni notifiche

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Changed date
it: Data di ultima modifica

en: Admin page
it: Pagina di amministrazione

en: Name or email contains
it: Nome utente o e-mail contenente
