OAuth Clients (1.0.0-alpha3) - en to ja translation catalogue (45 entries)

en: Body
ja: 本文

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Subject
ja: 件名

en: Email notification
ja: E メール通知

en: Description
ja: 説明

en: Email notifications
ja: メール通知

en: Enabled
ja: 有効

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: Types
ja: タイプ

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: Updated
ja: 更新

en: User
ja: ユーザー

en: Created
ja: 作成

en: All
ja: すべて

en: Active
ja: アクティブ

en: Page
ja: ページ

en: Desc
ja: 降順

en: Owner
ja: 所有者

en: Notifications
ja: 通知

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Created date
ja: 作成日時

en: Pending
ja: 処理待ち

en: Scope
ja: スコープ

en: Changed
ja: 変更済

en: Authentication
ja: 認証

en: Client
ja: クライアント

en: Apply
ja: 適用

en: Offset
ja: オフセット

en: Account
ja: アカウント

en: Notification settings
ja: 通知の設定

en: Delete request
ja: 申請を削除

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Changed date
ja: 更新日

en: Asc
ja: 昇順

en: Name or email contains
ja: 名前またはメールアドレスが以下を含む
