OAuth Clients (1.0.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (48 entries)

en: Body
pt: Corpo

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Subject
pt: Assunto

en: Email notification
pt: Notificação de email

en: Description
pt: Descrição

en: Email notifications
pt: Notificações por emai

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Types
pt: Tipos

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: Default
pt: Padrão

en: Updated
pt: Atualizado

en: User
pt: Usuário

en: Created
pt: Criado

en: All
pt: Tudo

en: Active
pt: Ativo

en: Page
pt: Página

en: Client ID
pt: ID do Cliente

en: Desc
pt: Decrescente

en: Owner
pt: Proprietário

en: Notifications
pt: Notificações

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Created date
pt: Data de criação

en: Pending
pt: Pendente

en: Scope
pt: Escopo

en: Changed
pt: Alterado

en: Authentication
pt: Autenticação

en: Client
pt: Cliente

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Account
pt: Conta

en: Rejected
pt: Rejeitada

en: Notification settings
pt: Configurações de notificação

en: Clients
pt: Setores

en: Delete request
pt: Apagar pedido

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: Changed date
pt: Data de alteração

en: Asc
pt: Ascendente

en: Admin page
pt: Página de administração

en: Name or email contains
pt: Nome ou email contém
