OAuth/OIDC Server SSO (2.0.18) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Value
id: Nilai

en: Remove
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Action
id: Tindakan

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: View
id: Lihat

en: Display
id: Tampilan

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Client ID
id: ID Klien

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Allow
id: Perbolehkan

en: Deny
id: Tolak

en: Query
id: Kueri

en: Reports
id: Laporan

en: and
id: dan
