OAuth/OIDC Server SSO (2.0.18) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Value
it: Valore

en: Remove
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Action
it: Azione

en: Edit
it: Modifica

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Save
it: Salva

en: View
it: Visualizza

en: Display
it: Visualizzazione

en: Configure
it: Configura

en: Email
it: E-mail

en: Advanced Settings
it: Impostazioni avanzate

en: Configuration
it: Configurazione

en: Allow
it: Permetti

en: Deny
it: Blocca

en: Reports
it: Resoconti

en: and
it: e

en: Add more
it: Aggiungi
