Drupal OAuth Server ( OAuth / OIDC Provider) - Single Sign On ( SSO ) (2.0.5) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Register
id: Daftar

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Attribute
id: Atribut

en: Value
id: Nilai

en: Confirm
id: Konfirmasikan

en: Remove
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Action
id: Tindakan

en: Login
id: Masuk

en: Edit
id: Sunting

en: Password
id: Sandi

en: Settings
id: Pengaturan

en: Back
id: Kembali

en: Save
id: Simpan

en: Client ID
id: ID Klien

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Allow
id: Perbolehkan

en: Deny
id: Tolak

en: Query
id: Kueri
