Octavia (2.0.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (23 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Content
ru: Содержимое

en: all
ru: все

en: Search
ru: Поиск

en: Help
ru: Справка

en: User
ru: Пользователь

en: Page title
ru: Заголовок страницы

en: Bottom
ru: Снизу

en: Header
ru: Шапка

en: Footer
ru: Подвал

en: Sidebar
ru: Боковая панель

en: Tabs
ru: Вкладки

en: Permalink
ru: Постоянная ссылка (Permalink)

en: Main navigation
ru: Основная навигация

en: mobile
ru: Мобильный

en: Status messages
ru: Системные сообщения

en: Secondary menu
ru: Дополнительное меню

en: Main page content
ru: Содержимое страницы

en: Highlighted
ru: Подсвеченные

en: Branding
ru: Наименование

en: Primary menu
ru: Основное меню

en: Site branding
ru: Брендинг сайта

en: User account menu
ru: Меню учётной записи пользователя
