Octavia (2.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: Home
pt: Início

en: Content
pt: Conteúdo

en: all
pt: todos

en: Search
pt: Pesquisar

en: Help
pt: Ajuda

en: User
pt: Utilizador

en: Page title
pt: Título da página

en: Bottom
pt: Baixo

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Sidebar
pt: Barra lateral

en: Tabs
pt: Separadores

en: Permalink
pt: Ligação permanente

en: Main navigation
pt: Navegação principal

en: mobile
pt: móvel

en: Status messages
pt: Mensagens de estado

en: Secondary menu
pt: Menu secundário

en: Main page content
pt: Conteúdo da página principal

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Primary menu
pt: Menu primário

en: Site branding
pt: Imagem de marca do sítio

en: User account menu
pt: Menu de utilizador
