Octavia (8.x-1.3) - en to uk translation catalogue (26 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Content
uk: Вміст

en: all
uk: все

en: Search
uk: Пошук

en: Help
uk: Довідка

en: User
uk: Користувач

en: Page title
uk: Заголовок сторінки

en: Bottom
uk: Знизу

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Sidebar
uk: Панель

en: Tabs
uk: Вкладки

en: Permalink
uk: Постійне посилання

en: Content bottom
uk: Вміст знизу

en: Main navigation
uk: Основна навіґація

en: mobile
uk: мобільний

en: Status messages
uk: Повідомлення про стан

en: Secondary menu
uk: Другорядне меню

en: Main page content
uk: Основний вміст сторінки

en: Highlighted
uk: Виділено

en: Branding
uk: Брендування

en: desktop
uk: робочий стіл

en: Primary menu
uk: Первинне меню

en: Site branding
uk: Брендування сайту

en: tablet
uk: планшет

en: User account menu
uk: Меню облікового запису користувача
