Octavia (8.x-1.4) - en to fr translation catalogue (21 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Content
fr: Contenu

en: all
fr: tout

en: Search
fr: Rechercher

en: Help
fr: Aide

en: User
fr: Utilisateur

en: Page title
fr: Titre de la page

en: Bottom
fr: Bas

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Sidebar
fr: Barre latérale

en: Tabs
fr: Onglets

en: Permalink
fr: Permalien

en: Main navigation
fr: Navigation principale

en: Status messages
fr: Messages de statut

en: Secondary menu
fr: Menu secondaire

en: Main page content
fr: Contenu de la page principale

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Primary menu
fr: Menu principal

en: Site branding
fr: Identité du site

en: User account menu
fr: Menu du compte de l'utilisateur
