Octavia (8.x-1.3) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: all
it: tutto

en: Search
it: Cerca

en: Help
it: Aiuto

en: User
it: Utente

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Bottom
it: In fondo

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Sidebar
it: Barra laterale

en: Tabs
it: Schede

en: Permalink
it: Collegamento permanente

en: Content bottom
it: Parte inferiore del contenuto

en: Main navigation
it: Navigazione principale

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Secondary menu
it: Menu secondario

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Site branding
it: Branding del sito

en: User account menu
it: Menu profilo utente
