ODT Importer (1.0.8) - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: Fields
pt: Campos

en: Not installed
pt: Não instalado

en: Anonymous
pt: Anônimo

en: Reference
pt: Referência

en: Requirements
pt: Requisitos

en: About
pt: Sobre

en: Destination field
pt: Campo de destino

en: Upload destination
pt: Destino do upload

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
pt: Selecione onde os arquivos finais devem ser armazenados. O armazenamento de arquivos privados tem um custo computacional significativamente maior do que o de arquivos públicos, mas permite acesso restrito a arquivos neste campo.
