ODT Importer (1.0.9) - en to de translation catalogue (8 entries)

en: Fields
de: Felder

en: Not installed
de: Nicht installiert

en: Anonymous
de: Gast

en: Reference
de: Referenz

en: Requirements
de: Voraussetzungen

en: About
de: Über

en: Upload destination
de: Upload-Ziel

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
de: Wählen Sie aus, wo die Dateien abgelegt werden sollen. Der Private Dateispeicher erfordert bedeutend mehr Performance als der Öffentliche Dateispeicher, bietet jedoch einen geschützten Zugang zu Dateien in diesem Feld.
