oEmbed Field (1.0.0-alpha1) - en to de translation catalogue (25 entries)

en: Content
de: Inhalt

en: File
de: Datei

en: Preview
de: Vorschau

en: Original image
de: Originalbild

en: Provider
de: Anbieter

en: Default value
de: Standardwert

en: About
de: Über

en: File directory
de: Dateiverzeichnis

en: Maximum height
de: Maximale Höhe

en: Maximum width
de: Maximale Breite

en: Uses
de: Verwendungszwecke

en: general
de: Allgemein

en: Show preview
de: Vorschau anzeigen

en: Field types
de: Feldtypen

en: Upload destination
de: Upload-Ziel

en: Image style
de: Bildstil

en: None (original image)
de: Keine (Originalbild)

en: Link image to
de: Bild verlinken mit

en: Image style: @style
de: Bildstil: @style

en: Linked to content
de: Verlinkt mit Inhalt

en: Linked to file
de: Verlinkt mit Datei

en: Nothing
de: Nichts

en: Provider URL
de: Anbieter-URL

en: oEmbed content
de: oEmbed-Inhalt

en: oEmbed URL
de: oEmbed-URL
