oEmbed Field (1.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Content
id: Konten

en: Preview
id: Pratinjau

en: Original image
id: Gambar asli

en: Provider
id: Penyedia

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: About
id: Tentang

en: File directory
id: Direktori berkas

en: Maximum height
id: Tinggi maksimum

en: Maximum width
id: Lebar maksimum

en: Uses
id: Penggunaan

en: Field types
id: Jenis bidang isian

en: Upload destination
id: Tujuan unggahan

en: Image style
id: Gaya gambar

en: None (original image)
id: Tidak ada (gambar asli)

en: Link image to
id: Tautkan gambar ke

en: Image style: @style
id: Gaya gambar: @style

en: Linked to content
id: Ditautkan ke konten

en: Linked to file
id: Ditautkan ke berkas

en: Nothing
id: Tidak ada
