oEmbed Field (1.0.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (22 entries)

en: Content
ja: コンテンツ

en: File
ja: ファイル

en: Preview
ja: プレビュー

en: Original image
ja: オリジナル画像

en: Provider
ja: プロバイダー

en: Default value
ja: デフォルト値

en: About
ja: アバウト

en: File directory
ja: ファイルディレクトリー

en: Maximum height
ja: 最大高さ

en: Maximum width
ja: 最大幅

en: Uses
ja: 機能

en: Show preview
ja: プレビューを表示

en: Field types
ja: フィールドタイプ

en: Upload destination
ja: アップロード先

en: Image style
ja: 画像のスタイル

en: None (original image)
ja: なし（オリジナル画像）

en: Link image to
ja: 画像へのリンク

en: Image style: @style
ja: 画像のスタイル: @style

en: Linked to content
ja: コンテンツへリンクされている

en: Linked to file
ja: ファイルへリンクされている

en: Nothing
ja: なし

en: oEmbed content
ja: oEmbed コンテンツ
