oEmbed Field (1.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (25 entries)

en: Content
uk: Вміст

en: File
uk: Файл

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: Original image
uk: Оригінальне зображення

en: Provider
uk: Постачальник

en: Default value
uk: Базове значення

en: About
uk: Про модуль

en: File directory
uk: Каталог файлів

en: Maximum height
uk: Максимальна висота

en: Maximum width
uk: Максимальна ширина

en: Uses
uk: Використання

en: general
uk: загальний

en: Show preview
uk: Показати перегляд

en: Field types
uk: Типи полів

en: Upload destination
uk: Шлях призначення для відвантажень

en: Image style
uk: Стиль зображення

en: None (original image)
uk: Немає (оригінальне зображення)

en: Link image to
uk: Зображення є посиланням на

en: Image style: @style
uk: Стиль зображення: @style

en: Linked to content
uk: Посилається на матеріал

en: Linked to file
uk: Посилається на файл

en: Nothing
uk: Нічого

en: Provider URL
uk: URL провайдера

en: oEmbed content
uk: Вміст oEmbed

en: oEmbed URL
uk: URL-адреса oEmbed
