oEmbed Field (1.0.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (17 entries)

en: Content
hi: सामग्री

en: File
hi: फ़ाइल

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: Original image
hi: मूल छवि

en: Provider
hi: प्रदाता

en: Default value
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्य

en: About
hi: के बारे में

en: Maximum height
hi: अधिकतम ऊंचाई

en: Maximum width
hi: अधिकतम चौड़ाई

en: Uses
hi: उपयोग

en: Image style
hi: छवि शैली

en: None (original image)
hi: कोई (मूल छवि) नहीं

en: Link image to
hi: छवि को संबद्ध(लिंक) करे

en: Image style: @style
hi: छवि शैली: @style

en: Linked to content
hi: सामग्री के लिए लिंक

en: Linked to file
hi: फाइल से लिंक हो गया.

en: Nothing
hi: कुछ नहीं
