oEmbed Field (1.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Preview
it: Anteprima

en: Original image
it: Immagine originale

en: Provider
it: Fonte esterna

en: Default value
it: Valore predefinito

en: About
it: Informazioni

en: File directory
it: Cartella file

en: Maximum height
it: Altezza massima

en: Maximum width
it: Larghezza massima

en: Uses
it: Usa

en: Show preview
it: Visualizza anteprima

en: Field types
it: Tipi di campo

en: Upload destination
it: Destinazione file caricati

en: Image style
it: Stile immagine

en: None (original image)
it: Nessuno (immagine originale)

en: Link image to
it: Collega immagine a

en: Image style: @style
it: Stile immagine: @style

en: Linked to content
it: Collegata al contenuto

en: Linked to file
it: Collegata al file

en: Nothing
it: Niente
