oEmbed Field (1.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: Content
pt: Conteúdo

en: File
pt: Ficheiro

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Original image
pt: Imagem original

en: Provider
pt: Fornecedor

en: Default value
pt: Valor predefinido

en: About
pt: Sobre

en: File directory
pt: Diretório de ficheiros

en: Maximum height
pt: Altura máxima

en: Maximum width
pt: Largura máxima

en: Uses
pt: Usos

en: Field types
pt: Tipos de campo

en: Upload destination
pt: destino dos ficheiros a carregar

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: None (original image)
pt: Nenhuma (imagem original)

en: Link image to
pt: Ligar imagem a

en: Image style: @style
pt: Estilo da imagem: @style

en: Linked to content
pt: Ligado ao contéudo

en: Linked to file
pt: Ligado ao ficheiro

en: Nothing
pt: Nada

en: Provider URL
pt: URL do Provedor

en: oEmbed content
pt: conteúdo oEmbed

en: oEmbed URL
pt: URL oEmbed
