oEmbed Field (1.0.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (22 entries)

en: Content
tr: İçerik

en: File
tr: Dosya

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Original image
tr: Özgün görsel

en: Provider
tr: Sağlayıcı

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: About
tr: Hakkında

en: File directory
tr: Dosya klasörü

en: Maximum height
tr: En fazla yükseklik

en: Maximum width
tr: En fazla genişlik

en: Uses
tr: Kullanım

en: Field types
tr: Alan tipleri

en: Upload destination
tr: Yükleme adresi

en: Image style
tr: Resim stili

en: None (original image)
tr: Hiçbiri (özgün resim)

en: Link image to
tr: Resmin bağlanacağı yer

en: Image style: @style
tr: Resim stili: @style

en: Linked to content
tr: İçeriğe bağlantılı

en: Linked to file
tr: Dosyaya bağlantılı

en: Nothing
tr: Hiçbir şey

en: oEmbed content
tr: oEmbed içeriği

en: oEmbed URL
tr: oEmbed URL'si
