oEmbed Formatter Plus (1.0.0-beta2) - en to nl translation catalogue (14 entries)

en: Maximum height
nl: Maximumhoogte

en: Maximum width
nl: Maximumbreedte

en: oEmbed display format settings
nl: oEmbed weergaveinstellingen

en: Maximum width: %max_width pixels
nl: Maximale breedte: %max_width pixels

en: Maximum height: %max_height pixels
nl: Maximale hoogte: %max_height pixels

en: Loading attribute
nl: Loading-attribuut

en: oEmbed loading settings
nl: oEmbed loading-instellingen

en: Lazy render oEmbed with native loading attribute (<em>loading="lazy"</em>). This improves performance by allowing browsers to lazily load assets.
nl: Lazy render oEmbed met het attribuut (<em>loading="lazy"</em>). Dit verbetert de prestaties door browsers toe te staan assets lazily te laden.

en: oEmbed loading attribute
nl: oEmbed loading-attribuut

en: Select the loading attribute for oEmbed. <a href=":link">Learn more about the loading attribute for oEmbed.</a>
nl: Selecteer het loading-attribuut voor oEmbed. <a href=":link">Zie voor meer informatie over het loading-attribuut voor oEmbed.</a>

en: Delays loading the resource until that section of the page is visible in the browser. When in doubt, lazy loading is recommended.
nl: Het laden van een bron wordt uitgesteld tot het zichtbaar wordt in de browser. Bij twijfel is lazy-loading aanbevolen.

en: Force browsers to download a resource as soon as possible. This is the browser default for legacy reasons. Only use this option when the resource is always expected to render.
nl: Dwing browsers een bron zo snel mogelijk te downloaden. Dit is de standaard voor browsers om verouderde sites te ondersteunen. Gebruik dit alleen als een bron altijd weergegeven moet worden.

en: Loading attribute: @attribute
nl: Loading-attribuut: @attribute

en: Could not retrieve the remote URL (@url): %error
nl: Kon de externe URL (@url) niet ophalen: %error
